Sepetiniz Boş

TAM BUĞDAY ROLL EKMEĞİ

Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği’ne uygun olarak T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın 27.06.2005 tarih ve 34-05002-00003-9 sayılı izni ile üretilmiştir.
İçindekiler : Tam buğday unu, tuz, maya,su, ekmek katkı maddesi.

EMY Tam Buğdaylı Roll Ekmek, doğal yapısı hiç bozulmamış buğdayın içermiş olduğu kepek ve ruşeymi(öz) ayrıştırılmamış tam buğday unundan elde edilir.Tam buğday unundan yapılan ekmeğin vitamin ve mineral içeriği, beyaz un ile yapılan ekmeğe kıyasla daha yüksektir.Tam buğday ekmeğinin lif değeri (1,4 gr/100 gr) beyaz ekmeğe göre daha fazladır.Bu sebeple midede daha uzun süre kalır ve daha doyurucudur.Ayrıca yüksek lif değeri bağırsaktaki geçişleri hızlandırdığı gibi gıdalar içerisindeki karbonhidrat ve yağlı maddelerin emilmesine de kısmen mani olur.

Lif oranı yüksek Kar Tam Buğdaylı Roll Ekmeği, tok tutar ve tokluğun süresini uzatır.Yağ emilimini azaltır,kolesterol ve karbonhidrat emilimini yavaşlatıp sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlar.Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmeye yardımcı olur.Kalorisi beyaz ekmekten daha düşüktür..Kalorisi yüksek besinleri yeme ihtiyacınızı azaltır.Kan şekerinizi hızlı yükseltmez,antioksidan değeri yüksektir.Yaşlanmanın yavaşlamasına yardımcı olur.
Kar Tam Buğdaylı Roll Ekmeği, Kurubaklagiller + sebze,meyve, + salatalar + süt, yoğurt ve peynir gibi besinlerle birlikte tüketilirse dengeli beslenme sağlanır ve faydalı etkileri daha da artar.

BESİN ÖĞELERİ 100 gr için
Enerji 227 kcal
Protein 8,1 gr
Karbonhidrat 56,7 gr
Yağ 1,2 gr
Lif 0,1 gr